ZJEDZ U NAS

Chcemy podzielić się z Wami smakami bliskim naszym sercom. W Słusznej Strawie przygotowujemy wegańskie jedzenie według domowych przepisów, które są częścią naszych najlepszych wspomnień z miejsc, z których przyszło nam wyjechać.

Kuchnia

Sercem naszej spółdzielni od samego początku jest kuchnia, zlokalizowana przy ulicy Żuławskiego 4/6. Cieszymy się, że możemy Was zaprosić do niej po odbiór pysznych dań z całego świata. W stałej ofercie znajdziecie m.in. dobrze Wam znane sambusy, fatajery, kibbe i lahme, a dodatkowo każdego dnia serwujemy inny lunch, składający się z zupy i dania dnia. Aktualne menu publikujemy codziennie w naszych social mediach.

Kuchnia jest otwarta poniedziałek-sobota w godzinach 12-19.

A jeśli nie po drodze Wam do naszej kuchni, możecie też zamówić dostawę przez Bolt lub Wolt!

Słuszna Bistro

Naszych dań można spróbować również w Centrum, przy ulicy Armii Ludowej 12.

Wcześniej pod tym adresem realizowałyśmy program „Dłuższy Stół”, o którym przeczytacie więcej w zakładce Pomagamy. Teraz można wpaść do bistro na kawę, manaqish, shawarmę czy falafel – a także słodką drożdżówkę od Lewandi! Oprócz tego codziennie znajdziecie w ofercie inny lunch dnia.

Bistro jest otwarte codziennie w godzinach 8-17, w weekendy 12-20.

Pyszności ze Słuszna Bistro można również zamówić z dostawą przez Wolt.

ROZANA

Gotujemy też w restauracji ROZANA przy ulicy Poznańskiej 5/2!

Zapraszamy tam na spróbowanie naszych dań w nowej odsłonie, w towarzystwie arabskiej kawy i yerby mate. W menu ROZANY znajdują się również lunche, inne niż w Bistro czy Kuchni.

Restauracja jest otwarta poniedziałek-sobota w godzinach 12:30-18:30.

352723333_638760078285666_2214281300737512429_n

Słuszna Strawa na Barce

W sezonie letnim szukajcie nas na BarKa!

Serwujemy tam nasze słynne shawarmy, falafele i fryteczki. Jeśli zgłodniejecie spacerując brzegiem Wisły, to wiecie, gdzie znaleźć najlepszą wegańską szamę!

Więcej informacji o sezonie 2024 wkrótce.

Cateringi

O autentyczność i wysoką jakość oferowanych potraw dbają nasze doświadczone szefowe i szefowie kuchni: Maysoon i Mayada (kuchnia bliskowschodnia), Mebrat (kuchnia erytrejska), Anu (kuchnia indyjska), Vlad (kuchnia ukraińska).

ZAMÓW CATERING

Dania, które nie mają w składzie mąki pszennej lub czystego glutenu, oznaczone są tym symbolem: [gf]. Wszystkie nasze potrawy mogą jednak zawierać śladowe ilości glutenu i soi. W naszej kuchni używamy dużo mąki, a także czystego glutenu do produkcji seitana. Odradzamy więc zamawianie takich dań osobom z ostrą reakcją alergiczną na gluten.W niektórych przypadkach możemy dostosować skład dań do Twoich potrzeb. Jeśli masz jakieś szczególne życzenia, wyślij zapytanie drogą mailową na adres: catering@strawa.org

Nasz numer telefonu: +48 889 822 346