ZJEDZ U NAS

Chcemy podzielić się z Wami smakami bliskim naszym sercom. W Słusznej Strawie przygotowujemy wegańskie jedzenie według domowych przepisów, które są częścią naszych najlepszych wspomnień z miejsc, z których przyszło nam wyjechać.

Kuchnia

Sercem naszej spółdzielni od samego początku jest kuchnia, zlokalizowana przy ulicy Żuławskiego 4/6. Cieszymy się, że możemy Was zaprosić do niej po odbiór pysznych dań z całego świata. W stałej ofercie znajdziecie m.in. dobrze Wam znane sambusy, fatajery, kibbe i lahme, a dodatkowo każdego dnia serwujemy inny lunch, składający się z zupy i dania dnia. Aktualne menu publikujemy codziennie w naszych social mediach.

Kuchnia jest otwarta codziennie w godzinach 12-19.

A jeśli nie po drodze Wam do naszej kuchni, możecie też zamówić dostawę przez Bolt lub Wolt!

IMG_6404

Słuszna Bistro

Naszych dań można spróbować również w Centrum, przy ulicy Armii Ludowej 12.

Wcześniej pod tym adresem realizowałyśmy program „Dłuższy Stół”, o którym przeczytacie więcej w zakładce Pomagamy. Teraz można wpaść do bistro na kawę, wegańskiego burgera, shawarmę czy falafel – klasyki dobrze znane z naszego letniego punktu na Barce! Oprócz tego codziennie znajdziecie w ofercie inny lunch dnia.

Bistro jest otwarte poniedziałek-sobota w godzinach 11-19.

Pyszności ze Słuszna Bistro można również zamówić z dostawą przez Wolt.

Cateringi

O autentyczność i wysoką jakość oferowanych potraw dbają nasze doświadczone szefowe i szefowie kuchni: Maysoon i Mayada (kuchnia bliskowschodnia), Mebrat (kuchnia erytrejska), Anu (kuchnia indyjska), Vlad (kuchnia ukraińska).

ZAMÓW CATERING

Dania, które nie mają w składzie mąki pszennej lub czystego glutenu, oznaczone są tym symbolem: [gf]. Wszystkie nasze potrawy mogą jednak zawierać śladowe ilości glutenu i soi. W naszej kuchni używamy dużo mąki, a także czystego glutenu do produkcji seitana. Odradzamy więc zamawianie takich dań osobom z ostrą reakcją alergiczną na gluten.W niektórych przypadkach możemy dostosować skład dań do Twoich potrzeb. Jeśli masz jakieś szczególne życzenia, wyślij zapytanie drogą mailową na adres: catering@strawa.org

Nasz numer telefonu: +48 889 822 346